Vždy sme mali pocit, že sa o vede málo diskutuje. Ľudia si myslia, že sa jedná o niečo nezaujímavé a suché, pričom opak je pravdou. Nájdete u nás množstvo videí od fyziky, chémie, až po komplexnejšiu vedu – biológiu. Budeme nesmierne radi, ak dostaneme spätnú väzbu. Vo vede nie je žiadna téma tabu, o všetkom môžeme diskutovať, vymieňať názory, fakty a štúdie. Radi sa naučíme nové veci a radi, ak budeme vedieť, poradíme.

Preto sme sa rozhodli vytvoriť YouTube kanál, na ktorom vytvárame náučné videá, ktoré všetky nájdete aj na tomto webe. Okrem videí zdieľame aj zaujímavosti zo sveta vedy a techniky. Nájdete tu aj odkazy na knihy, ktoré nás zaujali.

Deti v školách niekedy dostanú nepríjemný obraz o prírodných a technických vedách, ktorý sa s nimi vlečie až do dospelosti. Myslia si, že je to len niečo náročné a pre život nepodstatné. Veď kedy sme naposledy v bežnom živote išli integrovať či derivovať? Kedy sme naposledy potrebovali vedieť Coulombov zákon či stavbu bunky? Veľa zaujímavých vecí v bežnom živote skutočne nevyužijeme a je len na nás, či svoje životy zmeníme z bežných na špeciálne a výnimočné.